Ubiquiti UACC-Cable-Patch-EL-0.15M-W-24 networking cable Translucent, White Cat6
£102.16
£85.13
UniFi Etherlighting, 2.5 mm, 0.15 m, White, 24-pack
- Translucent booted RJ45 for optimal EtherlightingTM brightness
- Outer diameter: 2.5 mm
- Length: 0.15 m
| Cable length | 0.15 m |
|---|---|
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Cable standard | Cat6 |
| SKU | UACC-CABLE-PATCH-EL-0.15M-W-24 |
| EAN | 0810084693483 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
Nano-thin patch cable with a translucent boot designed to show Etherlighting™ effects when connected to Pro Max switching.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Translucent, White |
| Plug and Play | Yes |
| Cable standard | Cat6 |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cable length | 0.15 m |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Power over Ethernet (PoE) type supported | PoE++ (4PPoE) |
| Weight & dimensions | |
| Outer diameter | 2.5 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 24 pc(s) |
| Technical details | |
| Product colour | Translucent, White |
| Plug and Play | Yes |
| Cable standard | Cat6 |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cable length | 0.15 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 24 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Ubiquiti UACC-Cable-Patch-EL-0.15M-W-2...
£102.16
£85.13
|
Microconnect UTP680 networking cable G...
£105.37
£87.81
|
New
Cisco 10-ft Low Loss Cable networking...
£148.50
£123.75
|
Hot Product
Lindy 30m Cat.6A S/FTP LSZH Network Ca...
£113.11
£94.26
|
Popular
APC Dry contact, Management Options, D...
£135.00
£112.50
|
Recommended
Axis 5502-731 networking cable Black 5...
£124.20
£103.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-CABLE-PATCH-EL-0.15M-W-24
|
UTP680
|
AIR-CAB010LL-N=
|
45360
|
AP9810
|
5502-731
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Microconnect
|
Cisco
|
Lindy
|
APC
|
Axis
|
| Cable length |
0m to 1m
|
N/A
|
3m to 5m
|
15m and more
|
0m to 1m
|
5m to 10m
|
| Connector 1 |
RJ-45
|
RJ-45
|
N
|
RJ-45
|
N/A
|
RJ-45
|
| Connector 2 |
RJ-45
|
RJ-45
|
N
|
RJ-45
|
N/A
|
RJ-45
|
| Cable standard |
Cat6
|
Cat6
|
N/A
|
Cat6a
|
N/A
|
Cat6
|
| Cable shielding |
N/A
|
U/UTP (UTP)
|
N/A
|
S/FTP (S-STP)
|
N/A
|
N/A
|