Ubiquiti UACC-PSU-12V-150W power adapter/inverter Indoor Green, Grey
£145.48
£121.23
50W, 12V, AC-to-DC power supply, 185 x 73.5 x 40 mm
| Power supply type | Indoor |
|---|---|
| SKU | UACC-PSU-12V-150W |
| EAN | 0810084695937 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
Replacement hot-swappable power module for Enterprise Fortress Gateway and Gateway Enterprise.
| Features | |
|---|---|
| Input current | 7 A |
| Input voltage | 100 – 240 |
| Output power | 150 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 12.5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Power supply |
| Power current type | AC-to-DC |
| Efficiency | 81% |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Green, Grey |
| Certification | CE, FCC, IC, UKCA, KC, CCC, RoHS |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | |
| Input current | 7 A |
| Input voltage | 100 – 240 |
| Output power | 150 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 12.5 A |
| Efficiency | 81% |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Power supply |
| Power current type | AC-to-DC |
| Certification | CE, FCC, IC, UKCA, KC, CCC, RoHS |
| Design | |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Green, Grey |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -5 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC, IC, UKCA, KC, CCC, RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 733 g |
| Width | 185 mm |
| Depth | 73.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Ubiquiti UACC-PSU-12V-150W power adapt...
£145.48
£121.23
|
Lenovo FRU92P1211 power adapter/invert...
£67.86
£56.55
|
Hot Product
Zebra P1031365-041 power adapter/inver...
£69.97
£58.31
|
Bestseller
Zebra P1031365-042 power adapter/inver...
£69.97
£58.31
|
Lenovo 65W AC Adapter (Japan) power ad...
£67.86
£56.55
|
Popular
DELL J211H power adapter/inverter Indo...
£63.96
£53.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-PSU-12V-150W
|
FRU92P1211
|
P1031365-041
|
P1031365-042
|
40Y7699
|
J211H
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Lenovo
|
Zebra
|
Zebra
|
Lenovo
|
DELL
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
auto
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Power supply
|
Notebook
|
POS printer
|
POS printer
|
Notebook
|
Notebook
|