Urban Factory UPB15UF power bank Polymer 10000 mAh Black
£23.81
£19.84
Urban Factory UPB15UF, 10000 mAh, Polymer, Black
| Battery capacity | 10000 mAh |
|---|---|
| Battery technology | Polymer |
| SKU | UPB15UF |
| EAN | 3760170884134 |
| Manufacturer | Urban Factory |
| Availability | In Stock |
Urban Factory UPB15UF. Battery capacity: 10000 mAh, Battery technology: Polymer. USB Type-A output ports: 2, USB Type-C ports quantity: 1. Product colour: Black
| Design | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Charger compatibility | Universal |
| Product colour | Black |
| On/off switch | Yes |
| LED indicators | Charging |
| Built-in display | No |
| Wireless charging | No |
| Power | |
| Battery technology | Polymer |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | No |
| Performance | |
| Battery technology | Polymer |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | No |
| Ergonomics | |
| On/off switch | Yes |
| LED indicators | Charging |
| Built-in display | No |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB Type-A output ports | 2 |
| USB Type-C connector | Yes |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Type-A connector | Yes |
| Radio | |
| Built-in radio | No |
| Technical details | |
| Shape | Rectangle |
| Weight & dimensions | |
| Width | 67 mm |
| Depth | 17 mm |
| Height | 141 mm |
| Weight | 205 g |
You may also be interested in
| Product |
New
Urban Factory UPB15UF power bank Polym...
£23.81
£19.84
|
Sandberg Saver Powerbank 20000
£24.96
£20.80
|
Popular
Sandberg Outdoor Solar Powerbank 10000
£35.10
£29.25
|
Recommended
Sandberg Powerbank USB-C PD 20W 10000
£24.96
£20.80
|
Hot Product
Sandberg Powerbank USB-C PD 20W 20000
£32.76
£27.30
|
Bestseller
Belkin BOOST↑CHARGE 10000 mAh Black
£29.56
£24.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UPB15UF
|
320-42
|
420-53
|
420-58
|
420-59
|
BPB011BTBK
|
| Manufacturer |
Urban Factory
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Belkin
|
| Battery technology |
Polymer
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|