Varta 04022211111 Single-use battery 9V Alkaline
£35.88
£29.90
Alkaline, 9V, 20pcs
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery size(s) | 9V |
| SKU | 4022211111 |
| EAN | 4008496356805 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | 9V |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Features | |
|---|---|
| Battery form factor | Prismatic |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Battery form factor | Prismatic |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Varta 04022211111 Single-use battery 9...
£35.88
£29.90
|
Bestseller
Varta -56703B
£34.32
£28.60
|
Recommended
Panasonic eneloop pro Rechargeable bat...
£31.92
£26.60
|
New
Ansmann 1307-0001 household battery Re...
£30.24
£25.20
|
Hot Product
Duracell Plus Power 9v Single-use batt...
£35.89
£29.91
|
GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF2...
£28.80
£24.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4022211111
|
56703101404
|
BK-3HCDE/4BE
|
1307-0001
|
MN1604-X12
|
151380
|
| Manufacturer |
Varta
|
Varta
|
Panasonic
|
Ansmann
|
Duracell
|
GP Batteries
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
N/A
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Alkaline
|
Alkaline
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery size(s) |
9V
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
9V
|
9V
|