GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF22 Single-use battery 9V
£28.80
£24.00
GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF22, Single-use battery, 9V, Alkaline, 9 V, 20 pc(s), Multicolour
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery size(s) | 9V |
| SKU | 151380 |
| EAN | 4891199201677 |
| Manufacturer | GP Batteries |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Super Alkaline |
GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF22. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): 9V, Battery technology: Alkaline. Package width: 70 mm, Package depth: 135 mm, Package height: 25 mm
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | 9V |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Features | |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 960 g |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 960 g |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF2...
£28.80
£24.00
|
Duracell BUN0044A household battery Re...
£29.32
£24.43
|
Bestseller
Varta -56703B
£34.32
£28.60
|
Popular
Energizer ENLITHIUMAAAP4
£24.96
£20.80
|
New
Panasonic eneloop pro Rechargeable bat...
£31.92
£26.60
|
Hot Product
Duracell BUN0034A household battery Si...
£26.84
£22.37
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
151380
|
BUN0044A
|
56703101404
|
639171
|
BK-3HCDE/4BE
|
BUN0034A
|
| Manufacturer |
GP Batteries
|
Duracell
|
Varta
|
Energizer
|
Panasonic
|
Duracell
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Lithium
|
N/A
|
Alkaline
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
| Battery size(s) |
9V
|
N/A
|
N/A
|
AAA
|
N/A
|
N/A
|