ALOGIC SB-DCS10C mobile device charger Smartphone, Tablet Black, White AC Indoor
£145.97
£121.64
ALOGIC SB-DCS10C, Indoor, AC, Black, White
| SKU | SB-DCS10C |
|---|---|
| EAN | 9350784029867 |
| Manufacturer | ALOGIC |
| Availability | In Stock |
ALOGIC SB-DCS10C. Charger type: Indoor, Power source type: AC, Charger compatibility: Smartphone, Tablet, USB Type-C ports quantity: 10. Product colour: Black, White
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet |
| Power source type | AC |
| USB Type-C ports quantity | 10 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 10 |
| Design | |
| Product colour | Black, White |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Power | |
| Maximum power | 100 W |
| Port 1 output power | 20 W |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 240 mm |
| Depth | 128 mm |
| Height | 85 mm |
| Weight | 575 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour | |
| Product colour | Black, White |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
ALOGIC SB-DCS10C mobile device charger...
£145.97
£121.64
|
Hot Product
Motorola PS1450 mobile device charger...
£142.56
£118.80
|
Bestseller
Zebra PWR-BGA12V108W0WW mobile device...
£123.41
£102.84
|
New
Belkin Rockstar Universal White AC Ind...
£172.80
£144.00
|
Popular
Honeywell CT50-MC mobile device charge...
£178.74
£148.95
|
GTS HCH-3010RU-CHG mobile device charg...
£137.33
£114.44
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SB-DCS10C
|
PS1450
|
PWR-BGA12V108W0WW
|
B2B139VF
|
CT50-MC
|
HCH-3010RU-CHG
|
| Manufacturer |
ALOGIC
|
Zebra
|
Zebra
|
Belkin
|
Honeywell
|
GTS
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
N/A
|
Indoor
|
Auto
|
Indoor
|