Duracell Plus 100 Single-use battery 9V Alkaline
£10.08
£8.40
Duracell Plus 100, Single-use battery, 9V, Alkaline, 9 V, 1 pc(s), Beige, Black
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery size | 9V |
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | 142190 |
| EAN | 5000394142190 |
| Manufacturer | Duracell |
| Availability | In Stock |
Duracell Plus 100. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): 9V, Battery technology: Alkaline. Package width: 120 mm, Package depth: 85 mm, Package height: 24 mm. Package weight: 60 kg
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | 9V |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Beige, Black |
| Battery technology | Alkaline |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 24 mm |
| Features | |
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Beige, Black |
| Battery technology | Alkaline |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 24 mm |
| Other features | |
| Package weight | 60 kg |
| Battery type | Single-use battery |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Duracell Plus 100 Single-use battery 9...
£10.08
£8.40
|
Hot Product
Duracell MX2500 household battery Sing...
£8.59
£7.16
|
New
Energizer CR2430 Single-use battery Li...
£10.08
£8.40
|
Energizer CR2450 Single-use battery Li...
£10.08
£8.40
|
Bestseller
Duracell HR6-B household battery Recha...
£14.28
£11.90
|
Popular
Varta 56703 Rechargeable battery AAA N...
£10.08
£8.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
142190
|
MX2500
|
637991
|
638179
|
HR6-B
|
56703101402
|
| Manufacturer |
Duracell
|
Duracell
|
Energizer
|
Energizer
|
Duracell
|
Varta
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
Lithium
|
Lithium
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
| Battery size(s) |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
AAA
|