Fellowes Underdesk Keyboard Manager
£32.04
£26.70
Underdesk Keyboard Manager
| SKU | 93804 |
|---|---|
| EAN | 0077511938047 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | In Stock |
- Adjust to three different heights for custom comfort
- Mouse tray mounts on right or left side of keyboard tray
- Keyboard can be stored out of sight when not in use
- Product dimensions:
- Width total - 71,5cm
- (Mouse area: 20cm, Keyboard area: 51,5cm)
- Depth total - 30cm
- (Keyboard area: 24cm, Keyboard wrist rest: 6cm)
- Height total - 6,3 - 8,4cm
- Approx product dimensions (mm): H 52 x W 558 x D 302
- Mouse tray mounts on right or left side of keyboard tray
- Keyboard can be stored out of sight when not in use
- Product dimensions:
- Width total - 71,5cm
- (Mouse area: 20cm, Keyboard area: 51,5cm)
- Depth total - 30cm
- (Keyboard area: 24cm, Keyboard wrist rest: 6cm)
- Height total - 6,3 - 8,4cm
- Approx product dimensions (mm): H 52 x W 558 x D 302
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Graphite |
| Features | |
| Product colour | Graphite |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 558 mm |
| Depth | 302 mm |
| Height | 52 mm |
| Weight | 1.78 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 562 mm |
| Package height | 66 mm |
| Package weight | 2.1 kg |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Fellowes Underdesk Keyboard Manager
£32.04
£26.70
|
Hot Product
CHERRY WetEx Keyboard cover
£32.35
£26.96
|
New
CHERRY WETEX FOR KC 1000, DW 3000 (ver...
£35.05
£29.21
|
Microsoft GFU-00002 input device acces...
£28.56
£23.80
|
Bestseller
CHERRY WETEX FOR G84-4100 86 keys
£26.46
£22.05
|
Popular
R-Go Tools R-Go Hygienic keyboard cove...
£28.32
£23.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
93804
|
6155139
|
6155217
|
GFU-00002
|
6155118
|
RGOHCKCEU79
|
| Manufacturer |
Fellowes
|
CHERRY
|
CHERRY
|
Microsoft
|
CHERRY
|
R-Go Tools
|
| Device type |
N/A
|
keyboard
|
keyboard
|
Stylus pen
|
keyboard
|
keyboard
|
| Product type |
N/A
|
Keyboard cover
|
Keyboard cover
|
Pen tip
|
Keyboard cover
|
Keyboard cover
|