GP Batteries Super Alkaline GP 27A-C1 Single-use battery
£5.04
£4.20
GP Car Alarm Battery - 27A
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | 103021 |
| EAN | 4891199003783 |
| Manufacturer | GP Batteries |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Super Alkaline |
GP Car alarm batteries are in line with the most advanced remote control systems. Meeting the highest standards, they are excellent in remote controls for cars, photo equipment and other electronic devices.
- Long lasting power
- Wide range
- 0% mercury added
- Long lasting power
- Wide range
- 0% mercury added
| Battery | |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Features | |
| Battery form factor | Prismatic |
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4.4 g |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Other features | |
| Battery form factor | Prismatic |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
New
GP Batteries Super Alkaline GP 27A-C1...
£5.04
£4.20
|
Hot Product
Varta 2x CR2430 Single-use battery Lit...
£7.56
£6.30
|
Duracell 1.4 V, zinc-air, 6 pack Singl...
£7.56
£6.30
|
Recommended
Duracell DA312 household battery Singl...
£7.26
£6.05
|
Bestseller
Duracell D357 household battery Single...
£5.14
£4.28
|
Popular
Ansmann 5015332 household battery Sing...
£5.04
£4.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
103021
|
06430101402
|
DA675
|
DA312
|
D357
|
5015332
|
| Manufacturer |
GP Batteries
|
Varta
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Ansmann
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Lithium
|
Zinc-Air
|
Zinc-Air
|
Silver-Oxide (S)
|
Alkaline
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|