HP 65W Smart AC power adapter/inverter Indoor Black
£28.80
£24.00
HP 65W Smart AC Adapter
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | indoor |
| SKU | ED494ET#ABB |
| EAN | 0882780609839 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Power when and where you need it. Keep one on your desk, one at home or always with you in your HP notebook case and save your batteries for the road.
• Power your notebook and charge at the same time so it’s ready to hit the road the moment you are
• Certified to work with HP notebooks, safeguarding your investment against power surges even those caused by lightning strikes
• Lightweight and compact fitting neatly in your HP notebook case and compatible with all 65W HP notebooks
• Power your notebook and charge at the same time so it’s ready to hit the road the moment you are
• Certified to work with HP notebooks, safeguarding your investment against power surges even those caused by lightning strikes
• Lightweight and compact fitting neatly in your HP notebook case and compatible with all 65W HP notebooks
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Power current type | AC-to-DC |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
|---|---|
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 184 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package height | 57.5 mm |
| Cables included | AC |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP 65W Smart AC power adapter/inverter...
£28.80
£24.00
|
Recommended
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
New
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
Bestseller
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Popular
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
HP AC Smart adapter (90 watt) power ad...
£42.12
£35.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ED494ET#ABB
|
469632-010
|
469639-003
|
DF263
|
DF266
|
613160-001
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
DELL
|
DELL
|
HP
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|