HPE ProLiant DL300 Gen10 Plus 2U 8SFF x4 Tri-Mode 24G U.3 BC Front Drive Cage Kit
£369.47
£307.89
ProLiant DL300 Gen10 Plus 2U 8SFF x4 Tri-Mode 24G U.3 BC Front Drive Cage Kit
| Supported storage drive interfaces | SAS,Serial ATA |
|---|---|
| Storage drive size | 2.5 " |
| Product type | HDD/SSD enclosure |
| SKU | P26931-B21 |
| EAN | 4549821409396 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 286 mm |
| Weight | 1.67 kg |
| Height | 171.4 mm |
| Depth | 394 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Form factor | Small Form Factor |
| Weight (imperial) | 1.67 kg (3.68 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Form factor | Small Form Factor |
| Weight (imperial) | 1.67 kg (3.68 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE ProLiant DL300 Gen10 Plus 2U 8SFF...
£369.47
£307.89
|
Hot Product
Eaton 9RK rack accessory
£348.91
£290.76
|
HPE G2 Rack 42U 600mm Front Door Kit
£340.01
£283.34
|
Bestseller
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-E Cam...
£336.20
£280.17
|
Popular
SonicWall TZ600 Mounting bar
£331.85
£276.54
|
Recommended
HPE DL38X Gen10 12Gb SAS Expander Card...
£405.72
£338.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P26931-B21
|
9RK
|
P9L22A
|
R1C72A
|
01-SSC-0225
|
870549-B21
|
| Manufacturer |
HPE
|
Eaton
|
HPE
|
HPE
|
SONICWALL
|
HPE
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Door
|
N/A
|
Mounting bar
|
N/A
|