Varta LONGLIFE Power AA Single-use battery Alkaline
£10.08
£8.40
Varta LONGLIFE Power AA, Single-use battery, AA, Alkaline, 1.5 V, 10 pc(s), 143.6 mm
| SKU | 04906 121 761 |
|---|---|
| EAN | 4008496067220 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
Varta LONGLIFE Power AA. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): AA, Battery technology: Alkaline. Package width: 143.6 mm, Package depth: 15.4 mm, Package height: 120 mm
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Package width | 143.6 mm |
| Package depth | 15.4 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 250 g |
| Features | |
|---|---|
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 143.6 mm |
| Package depth | 15.4 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 250 g |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Varta LONGLIFE Power AA Single-use bat...
£10.08
£8.40
|
Recommended
Duracell MX2500 household battery Sing...
£8.59
£7.16
|
New
Energizer CR2430 Single-use battery Li...
£10.08
£8.40
|
Bestseller
Duracell HR6-B household battery Recha...
£14.28
£11.90
|
Popular
Varta 56703 Rechargeable battery AAA N...
£10.08
£8.40
|
Hot Product
Duracell Ultra M3 Lithium Pack of 2 Si...
£11.59
£9.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
04906 121 761
|
MX2500
|
637991
|
HR6-B
|
56703101402
|
DL123-X2
|
| Manufacturer |
Varta
|
Duracell
|
Energizer
|
Duracell
|
Varta
|
Duracell
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
Lithium
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Lithium
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
| Battery size(s) |
AA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
AAA
|
N/A
|