BTI 65W AC Adapter for Toshiba and Fujitsu laptops with 5.5mm x 2.5mm connector UK
£25.67
£21.39
65W AC Adapter for Toshiba and Fujitsu laptops with 5.5mm x 2.5mm connector UK
- Fully compatible with specified laptops
- Post-Sales technical support available
| SKU | AC-1965103K |
|---|---|
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage supply a full range of fully compatible replacement Batteries and Mains Adapters for all our customers' needs.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Toshiba |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 5-20 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50-60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 5-20 V |
| Performance | |
| Brand compatibility | Toshiba |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | UK |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
BTI 65W AC Adapter for Toshiba and Fuj...
£25.67
£21.39
|
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
Bestseller
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Hot Product
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
Popular
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
Origin Storage AC Adapter (90W) For La...
£33.40
£27.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AC-1965103K
|
469632-010
|
DF263
|
DF266
|
613161-001
|
ADP-E90W
|
| Manufacturer |
BTI
|
HP
|
DELL
|
DELL
|
HP
|
Origin Storage
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|