CoreParts MBXUSB-AC0022 mobile device charger Universal White AC Fast charging Indoor
£10.08
£8.40
USB Charger 5W 5V 1Amp, white color
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| SKU | MBXUSB-AC0022 |
|---|---|
| EAN | 5715063526491 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Design | |
| Product colour | White |
| Power | |
| Output current | 1000 mA |
| Maximum power | 5 W |
| Input voltage | 100-240 V |
| AC adapter output current | 1 A |
| Maximum output voltage | 5 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 100 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 100 g |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 200 g |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXUSB-AC0022 mobile device...
£10.08
£8.40
|
Hot Product
Sandberg Car Charger 2USB 1A+2.1A SAVER
£8.82
£7.35
|
Microconnect PETRAVEL43 mobile device...
£13.52
£11.27
|
Recommended
Samsung EP-DN975 Black
£15.12
£12.60
|
Bestseller
CoreParts MBXAP-AC0007 mobile device c...
£10.08
£8.40
|
Popular
CoreParts MSPT2020 mobile device charg...
£15.12
£12.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXUSB-AC0022
|
340-40
|
PETRAVEL43
|
EP-DN975BBEGWW
|
MBXAP-AC0007
|
MSPT2020
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Sandberg
|
Microconnect
|
Samsung
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Charger type |
Indoor
|
Auto
|
Indoor
|
N/A
|
N/A
|
Indoor
|