Energizer Ultimate Lithium Single-use battery AA
£31.92
£26.60
FR06, 1.5V, Ulime Lihium,
| SKU | E301535500 |
|---|---|
| EAN | 7638900343526 |
| Manufacturer | Energizer |
| Availability | In Stock |
Energizer Ultimate Lithium Batteries AA. For the countless electronic gadgets that you cant live without, get the latest lithium battery technology that's proven to be the world's longest lasting batteries in high-tech devices.
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery technology | Lithium |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery technology | Lithium |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Energizer Ultimate Lithium Single-use...
£31.92
£26.60
|
Bestseller
Energizer Industrial Single-use batter...
£26.88
£22.40
|
Duracell BUN0044A household battery Re...
£29.32
£24.43
|
Hot Product
Varta -56703B
£34.32
£28.60
|
Recommended
Energizer ENLITHIUMAAAP4
£24.96
£20.80
|
New
Panasonic eneloop pro Rechargeable bat...
£31.92
£26.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
E301535500
|
636107
|
BUN0044A
|
56703101404
|
639171
|
BK-3HCDE/4BE
|
| Manufacturer |
Energizer
|
Energizer
|
Duracell
|
Varta
|
Energizer
|
Panasonic
|
| Battery technology |
N/A
|
Alkaline
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Lithium
|
N/A
|
| Battery type |
N/A
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
| Battery size(s) |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
AAA
|
N/A
|