GP Batteries High Voltage 27A Single-use battery Alkaline
£10.08
£8.40
GP Batteries High Voltage 27A, Single-use battery, Alkaline, 12 V, 5 pc(s), 18 mAh, High
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | 17736 |
| EAN | 4891199011504 |
| Manufacturer | GP Batteries |
| Availability | In Stock |
| Product Family | High Voltage |
GP Batteries High Voltage 27A. Battery type: Single-use battery, Battery technology: Alkaline, Battery voltage: 12 V. Height: 28.2 mm, Diameter: 8 mm, Weight: 4.4 g. Package width: 50 mm, Package depth: 9 mm, Package height: 162 mm
| Battery | |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 5 pc(s) |
| Battery capacity | 18 mAh |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity type | High |
| Features | |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 5 pc(s) |
| Battery capacity | 18 mAh |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 28.2 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Weight | 4.4 g |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 9 mm |
| Package height | 162 mm |
| Package weight | 26 g |
| Packaging data | |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 9 mm |
| Package height | 162 mm |
| Package weight | 26 g |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
New
GP Batteries High Voltage 27A Single-u...
£10.08
£8.40
|
Hot Product
Varta 2x CR2430 Single-use battery Lit...
£7.56
£6.30
|
Duracell 1.4 V, zinc-air, 6 pack Singl...
£7.56
£6.30
|
Popular
Duracell DA312 household battery Singl...
£7.26
£6.05
|
Bestseller
Duracell MX2500 household battery Sing...
£8.59
£7.16
|
Recommended
Duracell DA10 household battery Single...
£6.98
£5.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
17736
|
06430101402
|
DA675
|
DA312
|
MX2500
|
DA10
|
| Manufacturer |
GP Batteries
|
Varta
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Lithium
|
Zinc-Air
|
Zinc-Air
|
Alkaline
|
Zinc-Air
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|