HP 65W Smart AC Adapter power adapter/inverter Indoor Black
£26.88
£22.40
HP 65W Smart AC Adapter
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | H6Y89ET |
| EAN | 5704174104711 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Smart AC power adapters from HP power your notebook and charge the internal battery simultaneously. These adapters provide you with the ability to power your notebook when away from the office or on the road.
• Provides a convenient and portable power source for use in a mobile environment
• 65-watt design enables optimum system performance
• Compact design makes HP Smart AC Adapters an ideal travel companion
• Provides a convenient and portable power source for use in a mobile environment
• 65-watt design enables optimum system performance
• Compact design makes HP Smart AC Adapters an ideal travel companion
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 18.5 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Product colour | Black |
| HP segment | Business |
| Input frequency | 47/63 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 18.5 V |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 280 g |
| Width | 47 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 106 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP 65W Smart AC Adapter power adapter/...
£26.88
£22.40
|
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
Bestseller
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Popular
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
Recommended
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
Origin Storage AC Adapter (90W) For La...
£33.40
£27.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
H6Y89ET
|
469632-010
|
DF263
|
DF266
|
613161-001
|
ADP-E90W
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
DELL
|
DELL
|
HP
|
Origin Storage
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|