CoreParts MBA1035 power adapter/inverter Indoor 90 W Black
£15.12
£12.60
Power Adapter 90W 19V 4.74A Plug:4.75*1.75 Including EU Power Cord
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| Power supply type | Indoor |
|---|---|
| SKU | MBA1035 |
| EAN | 5705965948323 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 19 V |
| Power supply type | Indoor |
| Detachable power connectors | Yes |
| Power current type | AC-to-DC |
| Housing material | Plastic |
| Compatibility | - Compaq/HP Business Notebook: nx9030 |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Adjustable output voltage | No |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 19 V |
| AC adapter output current | 4.74 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Detachable power connectors | Yes |
| Power current type | AC-to-DC |
| Connector(s) | 4.75*1.75 |
| Compatibility | - Compaq/HP Business Notebook: nx9030 |
| Certification | CE |
| Design | |
| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 250 g |
| Width | 189 mm |
| Depth | 132 mm |
| Height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 189 mm |
| Package depth | 132 mm |
| Package height | 52 mm |
| Package weight | 440 g |
| Cables included | AC |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | EU |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Power consumption (standby) | 0.21 W |
| Plug 1 dimensions | 4.75x1.75 mm |
| Other features | |
| Short circuit protection | Yes |
| Overload protection | Yes |
| Batteries included | No |
You may also be interested in
| Product |
Popular
CoreParts MBA1035 power adapter/invert...
£15.12
£12.60
|
Bestseller
Datalogic 8-0935 power adapter/inverte...
£21.00
£17.50
|
2-Power AC Adapter 9.5V 24W inc. mains...
£21.17
£17.64
|
2-Power DC Car Adapter 19v 2.1A
£19.58
£16.32
|
Recommended
2-Power Car-Air DC Adapter 19V
£21.54
£17.95
|
Hot Product
Lenovo 0B47045 power adapter/inverter...
£22.27
£18.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBA1035
|
8-0935
|
CAA0710F-UK
|
CCC0720G
|
CAC0716A
|
0B47045
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Datalogic
|
2-Power
|
2-Power
|
2-Power
|
Lenovo
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
auto
|
auto
|
indoor
|
| Purpose |
N/A
|
Scanner
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|