CoreParts MBXHP-AC0044 power adapter/inverter Indoor 18 W Black
£15.12
£12.60
Power Adapter for HP 18W 18V 1.1A Plug:5.5*2.5mm Including EU Power Cord
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 18 month Warranty
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | MBXHP-AC0044 |
| EAN | 5704174392224 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Output power | 18 W |
| Output voltage | 18 V |
| Output current | 1.1 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Product colour | Black |
| AC port type | C5 |
| Power | |
| Output power | 18 W |
| Output voltage | 18 V |
| Output current | 1.1 A |
| Performance | |
| Brand compatibility | HP |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 100 g |
| Width | 150 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 45 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 200 g |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
CoreParts MBXHP-AC0044 power adapter/i...
£15.12
£12.60
|
Bestseller
Datalogic 8-0935 power adapter/inverte...
£21.00
£17.50
|
2-Power AC Adapter 9.5V 24W inc. mains...
£21.17
£17.64
|
2-Power DC Car Adapter 19v 2.1A
£19.58
£16.32
|
Popular
2-Power Car-Air DC Adapter 19V
£21.54
£17.95
|
Hot Product
Lenovo 0B47045 power adapter/inverter...
£22.27
£18.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXHP-AC0044
|
8-0935
|
CAA0710F-UK
|
CCC0720G
|
CAC0716A
|
0B47045
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Datalogic
|
2-Power
|
2-Power
|
2-Power
|
Lenovo
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
auto
|
auto
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Scanner
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|